Programma en voorwaarden

Leuk dat je belangstelling hebt voor het Campus Scholarship Program. Op deze pagina lees je wat het Campus Scholarship Program inhoudt en welke voorwaarden er zijn voor deelname.

Wat is het Campus Scholarship Program?

Via het Campus Scholarship Program (CSP) kun je een jaar studeren aan een goed aangeschreven Amerikaans liberal arts college. Je wordt van A tot Z begeleid door onze ervaren medewerkers: van het vinden van een passende universiteit, het goed doorlopen van de toelatingsprocedure en het verkrijgen van studiebeurzen, tot een goede voorbereiding op jouw vertrek naar de VS.

Elke deelnemer krijgt begeleiding op maat. Daarbij houden we rekening met jouw wensen en mogelijkheden én garanderen een plaats aan een universiteit binnen jouw budget. Op het moment dat je geselecteerd bent voor CSP, weet je dus zeker dat je het jaar erop in Amerika gaat studeren!

De geschiedenis van CSP in cijfers

0
jaar ervaring
0
studenten geplaatst
0
deelnemende universiteiten

Wat doet de Fulbright Commission?

De Fulbright Commission biedt al sinds 1949 beurzenprogramma’s en studieadvies aan Nederlandse en Amerikaanse studenten. Onze programma’s komen voort uit Senator J. William Fulbright’s missie om wederzijds begrip tussen Amerikanen en de rest van de wereld te bevorderen via academische uitwisselingsprogramma’s. De eerste CSP-studenten vertrokken in de jaren ’50 met de boot naar Amerika, toen opereerden we nog onder de naam NACEE. Inmiddels hebben duizenden studenten via het Campus Scholarship Program in de VS gestudeerd.

De Fulbright Commission meldt je aan bij de universiteiten binnen ons netwerk. De naam Fulbright wordt wereldwijd geassocieerd met ambitie en kwaliteit. Dankzij ons sterke netwerk in de VS, jarenlange samenwerkingen en de uitstekende reputatie van CSP, bieden onze partneruniversiteiten goede beurzen aan deelnemers. De gemiddelde studiebeurs voor een staatsuniversiteit is $10,000; bij een privé universiteit is dit $30,000. De hoogst toegekende beurs voor het studiejaar 2025-2026 was maarliefst $64,000!

Als non-profit organisatie zijn we volledig onafhankelijk en werken we zonder commercieel winstoogmerk. Onze programma’s worden (deels) gefinancierd door het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap en het Amerikaanse Department of State. Voor het Campus Scholarship Program rekenen we een administratievergoeding om de kosten van je begeleiding te financieren. We ontvangen geen vergoedingen van universiteiten voor het plaatsen van studenten. Zo blijven we onafhankelijk en kunnen we jou eerlijk en objectief adviseren over welke universiteit het beste bij je past.

 

Waar ga je studeren?

Waar je gaat studeren blijft nog even een verrassing. Na je selectie bekijken wij welke universiteiten er goed bij je passen. Dat baseren we op je studieresultaten, budget, hobby’s, interesses en de wensen die je bij ons opgeeft. Je wordt geplaatst bij één van de ongeveer 50 deelnemende universiteiten. Een overzicht van deelnemende universiteiten vind je hier.

Selectiecriteria

Om je succesvol bij een Amerikaanse universiteit te plaatsen moet je aan een aantal voorwaarden voldoen. Voldoe je niet helemaal aan deze voorwaarden? Neem dan contact op de opties te bespreken.

  • Je zit op het vwo of de havo
  • Je bent in eerste instantie van plan niet langer dan een jaar in Amerika te studeren.
  • Je staat eind 5 vwo voor je gezamenlijke eindexamenvakken minimaal een 6,5 gemiddeld. Doe je havo? Dan vragen we dat je eind 4 havo een 7,5 gemiddeld staat.
  • Je hebt de Nederlandse nationaliteit. Een tweede nationaliteit is geen probleem. Woon je buiten Nederland? Dan kun je onder bepaalde voorwaarden meedoen.
  • Je ouder(s) moeten de kosten van het studiejaar kunnen betalen. Deelnemers geven zelf aan welk budget er beschikbaar is. Om je goede plaatsingsmogelijkheden en te kunnen bieden gaan wij voor het studiejaar 2026-2027 uit van een minimum eigen bijdrage van $25,000 voor collegegeld, kamer en maaltijden.

Selectieprocedure

Nadat je aanmelding compleet is, nodigen wij je uit voor een selectiegesprek om je wat beter te leren kennen. De selectiecommissie kijkt naar je motivatie en verwachtingen, je hobby’s en interesses, je cijfers en de feedback van je referenten. Als je geselecteerd bent voor CSP nodigen wij jou en je ouder(s) uit voor een oriëntatiebijeenkomst. Na de oriëntatiebijeenkomst beslis je of je je definitief voor CSP wilt aanmelden.

Je maakt geen kosten tot je je definitief aanmeldt.

Na je selectie en definitieve aanmelding voor dit programma maak je enkele Amerikaanse toelatingstesten. De score op de Amerikaanse toelatingstesten is van invloed op de plaatsings- en beursmogelijkheden. Omdat de testen beperkt aangeboden worden vragen wij dat je deze tijdig inplant.

 

Verder verloop van het programma

Na je selectie wordt je individueel begeleid in het gehele proces. Wij helpen je bij de selectie van vier passende universiteiten en doorlopen samen het aanmeldproces. Ook brengen we je in contact met huidige studenten en oud-deelnemers die je graag meer vertellen over hun universiteit.

De Fulbright Commission blijft ook na de plaatsingsprocedure met deelnemers in contact. Tijdens je studiejaar kun je altijd bij ons terecht voor advies en informatie, en na afloop van je studiejaar kun je actief blijven in ons alumninetwerk.